Lokalizator motocyklowy MoniMoto

2022-05-30
Lokalizator motocyklowy MoniMoto

Jazda na motocyklu dostarcza wielu emocji. Wiąże się też jednak z kilkoma wyzwaniami, na które warto zwrócić uwagę. Jednym z nich jest kwestia parkowania i przechowywania go. Coraz bardziej popularny jest temat blokad i zabezpieczeń motocyklowych, które redukują ryzyko kradzieży. Jednak czy można zrobić w tym temacie coś więcej? Jak najbardziej! W sieci znaleźć można wiele filmów ukazujących fantazję amatorów cudzego mienia, którzy czasem niestety osiągają swój cel, oddalając się z naszym motocyklem w nieznanym kierunku. Kiedy wszystko inne zawiodło, z pomocą przychodzi lokalizator GPS MoniMoto. Jest to niewielkie urządzenie, które pomoże nam uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji.

Jak wygląda lokalizator?

Samo urządzenie jest niewielkich rozmiarów, ułatwia to jego ukrycie w motocyklu. W jego wnętrzu znajduje się miejsce na dwie baterie AA, użycie standardowych baterii sprawia, że są lepiej osiągalne, przez co nie będzie problemów z ich wymianą, nawet w trasie. Baterie pozwalają nawet na 12 miesięcy pracy. Razem z urządzeniem dostarczany jest klucz, którego możemy używać jako breloczka do kluczy. Jest on niezbędny prawidłowego funkcjonowania urządzenia.

Instalacja urządzenia - zrób to samodzielnie!

Montaż urządzenia jest banalnie prosty, można go wykonać samemu. Wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce, umieścić tam urządzenie i...gotowe! MoniMoto posiada niezależne źródło zasilania, więc nie ma konieczności ingerencji w instalację elektryczną. Ma to też dodatkową zaletę: działa nieprzerwanie, nawet kiedy nasz akumulator się rozładuje lub ktoś celowo go odłączy.

Jak działa MoniMoto?

W sytuacji, kiedy oddalimy się z naszym kluczem od motocykla, urządzenie automatycznie się uzbraja i rozpoczyna pracę. Dzięki temu nie ma ryzyka, że ktoś zapomni włączyć lokalizator. Następnie, jeśli urządzenie wykryje ruch i brak w pobliżu klucza, wykonuje połączenie na wcześniej określony, numer telefonu właściciela, informując o próbie kradzieży. Połączenie telefoniczne jest bardziej skuteczne niż powiadomienie typu Push lub wiadomość tekstowa, dlatego zdecydowano się na takie rozwiązanie. Po wejściu w tryb alarmowy MoniMoto przesyła informację o aktualnej lokalizacji do aplikacji. Dzięki temu możemy z bardzo precyzyjnie ustalić położenie motocykla. Urządzenie korzysta ze specjalnej technologii, która pozwala na określenie pozycji nawet w miejscu, w którym nie ma zasięgu GPS.

Jeśli do motocykla zbliży się właściciel posiadający klucz, urządzenie rozbroi się automatycznie, nie trzeba o tym pamiętać.

Nie daj się zaskoczyć, zainwestuj w najlepsze rozwiązanie dla Twojego motocykla.

Polecane

pixel