Torby Kriega

2022-06-28
Torby Kriega

Marka Kriega jest stosunkowo młoda. Powstała w 2000 roku, ale zdążyła już zyskać ogromną popularność wśród motocyklistów. Stało się tak z wielu powodów. Zanim jednak o nich opowiem, chcę zobrazować wizję, jaka towarzyszyła powstawaniu firmy. Założyciele Kriega, będący aktywnymi motocyklistami, zauważyli pewną lukę na rynku akcesoriów motocyklowych. Wielu producentów oferuje zaawansowane kufry wykonane z tworzywa czy z aluminium, jednak próżno było szukać tekstylnych toreb wysokiej jakości. Postanowiono to zmienić. Dlaczego zdecydowano się na torby? Kufry są ciekawym i praktycznym rozwiązaniem, jednak odpowiednio przemyślane torby dają więcej możliwości. Potrzeby motocyklistów bywają skrajnie różne, jednym wystarczy mała saszetka, inni potrzebują dużego zestawu na daleką wyprawę, a jeszcze inni raz użyją saszetki, innym razem wielkiej torby. Dlatego właściciele Kriegi postanowili wypuścić na rynek coś, co będzie ustawne niczym klocki lego.

Co wyróżnia markę Kriega?

Zacznijmy od podstaw, czyli materiałów. Kriega stawia na sprawdzone, solidne i pewne materiały. Torby wykonuje się przede wszystkim z odpornej na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne Cordury, która dodatkowo odporna jest na działanie promieni UV. Elementy metalowe wykonuje się ze stopów wykorzystywanych w lotnictwie, dzięki temu są lekkie i niezwykle wytrzymałe. Producent opracował też innowacyjny system, dzięki któremu, wiele produktów można ze sobą połączyć. Dotyczy to zarówno toreb, jak i plecaków. Czy Kriega jest pewna jakości oferowanych produktów? Wystarczy powiedzieć, że wszystkie objęte są 10-letnią gwarancją.

Co można znaleźć w ofercie Kriega?

Przede wszystkim są to torby US-Drypacks. Wykonane są z materiału Cordura, co gwarantuje wytrzymałość. Dostępne są w kilku rozmiarach, od 5 do 40 litrów. Wszystkie z nich można ze sobą łączyć, tworząc bardzo rozbudowane zestawy. Daje to bardzo szerokie pole manewru. Dla przykładu, jeśli posiadamy torbę o pojemności 20 litrów, możemy do niej doczepić mniejszą o pojemności 5 litrów, co da łączną pojemność 25 litrów, lub większą o pojemności 10 litrów, zwiększając ładowność do 30 litrów. Jeśli planujemy dalszą wyprawę, możemy do naszej US-20 dołącyć dwie US-10 i wówczas mamy do dyspozycji 40 litrów. Możliwości jest wiele, dlatego możemy taki zestaw idealnie dopasować do naszych potrzeb, niezależnie jak daleko jedziemy.

Wszystkie torby mają białe, wypinane i wodoodporne wnętrze. Ma to kilka zalet. Po pierwsze, jasny kolor ułatwia przeglądanie zawartości. Natomiast możliwość wypięcia i wodoodporność sprawia, że zdecydowanie łatwiej utrzymać je w czystości, nawet w przypadku rozlania czegoś wewnątrz. Nasza zawartość jest też chroniona przed deszczem, więc nic nam po drodze nie zmoknie. Torby posiadają w zestawie komplet pasków umożliwiających montaż na praktycznie każdym motocyklu. Dodatkowo możliwe jest dokupienie adaptera, dzięki któremu torbę możemy zamontować na zbiorniku, jako tankbag.

Kriega Combo40 w 4ride.pl
Kriega Tankbag US 5 w 4ride.pl

Plecaki Kriega

Plecaki są kolejnym, bardzo cenionym produktem z oferty producenta. Mają bardzo przemyślaną konstrukcję, która sprawia, że idealnie układają się na plecach, niezależnie czy jeździmy w pozycji pochylonej, czy wyprostowanej. Szelki w plecakach kriega są anatomicznie wyprofilowane, co sprawia, że nie odczuwamy efektu skrępowanych ramion. Dzięki systemowi QuadLock na klatce piersiowej plecak pozostanie zawsze na swoim miejscu niezależnie od prędkości. Natomiast pas biodrowy, po odpowiednim wyregulowaniu sprawia, że bagaż transportowany na plecach nie obciąża ramion. Plecaki Kriega słyną z doskonałego dopasowania, nawet duży ciężar zawartości jest na plecach praktycznie nieodczuwalny. Ważną cechą tych plecaków jest możliwość połączenia z torbami. Daje to jeszcze więcej możliwości w zakresie transportu bagażu.

Akcesoria Kriega

Producent ma też w swojej ofercie wiele akcesoriów. Są to m.in. torby biodrowe, tzw. nerki, torby na laptopa i różnego rodzaju saszetki. Te ostatnie mogą być wykorzystywane jako uzupełnienie bagażu, można je zamontować np. na szelkach wybranych modeli plecaków.

Pełną ofertę marki kriega znajdziecie na stronie. Znajdź rozwiązanie dla siebie!

Polecane

pixel