HJC R-PHA 1

2022-09-06
HJC R-PHA 1

Firma HJC powstała w 1971 roku w Korei. Od tego czasu, sukcesywnie pracują nad swoją ofertą, rozwijając ją o coraz nowsze modele. Warto zauważyć, że portfolio HJC tworzą modele z każdej półki: podstawowe, bardziej zaawansowane oraz profesjonalne kaski motocyklowe. Ten ostatni segment tworzy seria nazwana R-PHA. Znajdziemy w niej modele szczękowe, integralne turystyczne oraz sportowe. W tym sezonie dołączył do niej jeszcze jeden, który idealnie uzupełnia ofertę.

 

Z toru na drogę.

 

Do tej pory motocykliści preferujący kaski sportowe mogli sięgnąć po R-PHA 11. Jest to kask o dotychczas najbardziej sportowym charakterze, który z powodzeniem sprawdza się też do codziennej jazdy. HJC postanowiło jednak pójść o krok dalej. Zaprezentowano nowy model - R-PHA 1, który używany jest przez zawodników ścigających się m.in. w MotoGP. Jest to kask żywcem wyjęty z toru, który dostępny jest obecnie dla każdego motocyklisty.

 

Czym się charakteryzuje?

 

Seria kasków R-PHA wykonana jest z niezwykle odpornego kompozytu a nazwie PIM+. Do jego produkcji używa się m.in. włókien węglowych oraz włókien szklanych, oraz innych, które tworzą razem siedmiowarstwową, niezwykle odporną skorupę. Zapięcie w kasku to niezawodne DD, które jest wymagane na torach wyścigowych. Kask został też wyposażony w system awaryjnego demontażu poduszek policzkowych, który umożliwia zdjęcie kasku bez nadwyrężania kręgosłupa, w razie ewentualnego zdarzenia. Potwierdzeniem bezpieczeństwa, jakie gwarantuje ten model, jest rygorystyczny certyfikat ECE22.06 oraz elitarny FIM, który dopuszcza kask do użytku w najbardziej prestiżowych zawodach, takich jak np. MotoGP.

 

Firma HJC posiada własny tunel aerodynamiczny. Dlatego po pierwsze, kask jest doskonale dopracowany pod kątem aerodynamiki a po drugie, opracowano w nim bardzo wydajny system wentylacji, na który składa się aż 5 wlotów i dwa wyloty ciepłego powietrza. Wentylacja w tym modelu dodatkowo została opracowana w taki sposób, aby ograniczać parowanie wizjera, nawet przy jeździe bez założonego pinlocka. Warto też wspomnieć, że do zestawu dołączony jest Pinlock 120, o najwyższej odporności na zaparowanie i szerokim polu widzenia, niezależnie od pozycji na motocyklu, również w mocnym pochyleniu.

 

O nasz komfort dba wyściółka z antyalergicznej i antybakteryjnej tkaniny SilverCool, która jest bardzo przyjemna w dotyku. Dodatkowo wyściółka ułatwia odprowadzanie wilgoci, co zwiększa komfort w ciepłe i upalne dni. Wizjer w R-PHA 1 jest odporny na zarysowania. Został też wyposażony w praktyczny system domykania, który gwarantuje szczelność nawet przy bardzo dużych prędkościach. Jego demontaż można przeprowadzić bez użycia narzędzi.

 

Dla osób, które planują używać tego kasku również na co dzień, przewidziano miejsce na słuchawki, przez co montaż interkomu nie będzie problemem. W zestawie z kaskiem otrzymujemy też bardziej rozbudowany spoiler, który przyda się na torze oraz zrywki, pozwalające utrzymać wizjer w nienagannej czystości bez konieczności zatrzymywania się.

 

Podsumowując, nowa propozycja od HJC jest skierowana do osób, które przykładają dużą uwagę do bezpieczeństwa i odpowiedniej aerodynamiki. R-PHA 1 sprawdzi się doskonale na torze ale może też być towarzyszem codziennych przejażdżek.

 

Polecane

Kask motocyklowy HJC RPHA 1

Kask motocyklowy HJC RPHA 1

3 599,00 zł brutto/1szt.
Kask motocyklowy HJC RPHA 1

Kask motocyklowy HJC RPHA 1

3 599,00 zł brutto/1szt.
pixel