Arai

( ilość produktów: 77 )

Arai to rodzinna japońska marka z ponad 90-letnią tradycją, specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji najwyższej jakości kasków motocyklowych. Japońscy rzemieślnicy wkładają w swoją pracę wiele pasji i serca. Każda skorupa wykonana jest ręcznie. Producent na poważnie traktuje kwestię ochrony motocyklisty w każdych warunkach jazdy. Wszelkie udogodnienia mające na cel podniesienie komfortu użytkowania skorupy są podporządkowane kryterium bezpieczeństwa. Tu nie ma miejsca na kompromisy, bezpieczeństwo jest bezwzględnym priorytetem

Czym różni się kask motocyklowy Arai używany przez zawodnika MotoGP od standardowej skorupy tej marki dostępnej w sklepie motocyklowym? Niczym. Marka Arai oferuje najwyższej jakości kaski każdemu pasjonatowi jazdy motocyklowej. Bez względu na to, czy jest zawodowcem, który sporą cześć życia spędza na torach wyścigowych, czy też podróżuje na dwóch kołach okazjonalnie. Każdy model wykonywany jest przy użyciu tych samych materiałów i z dokładnie taką samą starannością, potwierdzoną wieloetapową kontrolą jakości. Dzięki temu każdy motocyklista może liczyć na maksimum ochrony i komfortu.

Rodzaje kasków Arai

Kaski motocyklowe Arai są bardzo sztywne i kształtem przypominają skorupę od jajka. Producent zadbał o to, aby każdy kask spełniał normę R75. Co to oznacza? Najprościej rzecz ujmując, skorupa Arai ma maksymalnie zaokrąglony kształt i jest pozbawiona zbędnych przetłoczeń i zakrzywień. Wszystkie elementy odstające poza obrys skorupy zamontowane są tak, aby w przypadku uderzenia mogły odpaść, co sprawia, ze skorupa pozostaje ?gładka?, pozbawiona wszelkich elementów, które mogłyby zahaczyć o przeszkodę na drodze.

Każdy kask Arai wykonano z doskonałej jakości materiałów i tworzyw ? włókien węglowych, szklanych, zaawansowanych włókien Superfibre, aramidowych. Wypełnienie EPS składa się ze stref o różnych gęstościach, a w razie upadku i uderzenia, doskonale pochłania energię chroniąc naszą głowę. W ofercie marki znaleźć można kaski integralne, offroadowe, otwarte, a także szybki i inne akcesoria motocyklowe. Linia modelowa podzielona jest na kilka segmentów, wybrane modele posiadają inne akcesoria w zestawia. Dużą popularnością cieszy się model Axces III, dający możliwość zamontowania pinlocka. Kask Chaser X posiada mini osłonę podbródka, rozbudowany system wentylacji oraz VAS (Variable Axis System).

Model QV Pro dedykowany jest do jazdy turystycznej lub sportowej. Posiada zdejmowaną zewnętrzną blendę przeciwsłoneczną oraz pinlock. Na torze wyścigowym od lat sprawdza się kask RX 7V ? jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie skorup Arai. Występuje też w wersji wykonanej z włókna węglowego ? jest to jeden z najbardziej bezpiecznych i zaawansowanych kasków motocyklowych na rynku. Modele wyposażone w system VAS mają obniżone położenie wizjera, co przekłada się zarówno na wyższy komfort jazdy, jak i zwiększoną ochronę na drodze.

Idea R75 Shape pozwala projektować kaski spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa. Produkty Arai mają dość surowy wygląd. Mimo to cieszą się ogromnym uznaniem motocyklistów na całym świecie, w tym profesjonalnych zawodników ścigających się w MotoGP. Jeśli więc szukasz kasku, który zda egzamin w najbardziej ekstremalnych warunkach jazdy, sprawdź ofertę japońskiej marki Arai.

Gdzie można kupić kaski Arai?

Warto podkreślić, że ponad połowa zawodników Formuły 1 jeździ w kaskach Arai.
Niezawodne modele znajdziesz w sklepie internetowym 4ride.pl, a także w salonach stacjonarnych w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku oraz Łodzi. Są to produkty wielokrotnie testowane, posiadające wszelkie certyfikaty i znacznie więcej.

pixel